13 Temmuz 2014 Pazar

bebeğim 20 günlük oldu...

evet 20 gündür belki de daha fazla bloga giremeyişim bu yüzdendi...nedense tam ben buraya girdiğimde bebeğim durmadı...bu 20 günde o kadar çok şey oldu kiii.ne mi oldu..sezeryanla doğum yapmak aklımın ucunda bile değilken sezeryanla doğum yaptım bebek karnımda kakasını yaptığı için.23 haziran da saat 13.25 de şirin mi şirin kızım bilge dünyaya geldi..narkozdan mı nedir..kucağıma bile alamadım, sevemedim, benim bebeğim hissi uyanmadı hiç içimde..11 gün annem baktı bana da kuzuma da.emzireceğim zaman kucağıma verdi, altını değiştirdi, salladı, yıkadı. beni de aynı şekilde sancılarım tuttuğunda eşimle ikisi saç kurutma makinesiyle ısıttılar, yemeğimi yedirdiler, sakinleştirdiler.İkisinden de Allah razı olsun.
  Asıl her şey annem gidince başladı. gece uyanmaları, emzirmeler, bitmek bilmeyen gaz sancıları...Yavrum daha çok küçük biliyorum ama biz insanlar zayıf yaratılmışız.Bi yerden sonra uykusuzluğa, yorgunluğa, çıkmayan gaz lara dayanamıyoruz. Kuzum ağladı ben ağladım...Bazen o durdu ben ağladım...Bazen ikimiz de ağladık eşim sakin kalmaya çalıştı..Bazen bebk acıktı ben gazı var sandım, gazı olduğunda bi yeri ağrıyor sandım..Yavaş yavaş Allah ın yardımıyla dilinden anlamaya başladık..Böyle böyle 20 gün geçti işte.Rabbim bütün annelere kolaylık versin.

Nazar değmesin diye yüzünü koymuyorum ama bu ultrasondakine çok benzeyen bir kzıım var..Rabbim bize bağışlar,ona en iyi şekilde bakmayı nasip eder inşallah.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

teşekkürler